„Valverde sice nikdy nebyl pozitivně testován na zakázané látky, vzorky DNA jej však usvědčily z účasti v aféře, kterou odhalila madridská policie v roce 2006. Hlavní postavou spojenou s krevním dopingem řady sportovců byl tehdy lékař Eufemiano Fuentes“
Profesionální sport není sportem an sich, je to byznys nebo spíše šoubyznys. Jde v něm o 3 věci: peníze, peníze a peníze. Doping je turbo profisportu. Bohužel…
Zajímavé na operaci Fuentes je např.:
- nalezano bylo okolo 150 vzorků
- jen 12 patřilo cyklistům
- několik desítek vzorků mělo patřit fotbalistům z Realu a FC
- další pak špičkovým tenistům etc…
Proč pouze cyklistický svaz (UCI) trestá své ovečky? Proč se vstřícnost UCI obrací proti samotné cyklistice? Proč ostatní federace nepřipustí, aby se někdo (policie, novináři…) „hrabal“ ve vině jejich členů?
Takhle to vypadá, že se dopuje pouze v cyklistice – každý případ se na Nově a spol. rozmázne, co to jde. Slyšeli jste někdy o dopingu ve fotbalu? V hokeji? Že tam není? No, když tomu věříte. Taková ta nečekaná úmrtí mladých a nadějných (i starších) borců „na infarkt“ jsou vždy v podezření, že jde o doping, resp. jeho nezvládnutí.
Doping je jednoznačně nečestný. Ale např. cyklisté se k němu obvykle uchylují z toho důvodu, aby snesli koňské tréninkové dávky nebo enormní zátěž dlouhodobých závodů. Vina leží i na bafuňářích – je třeba, aby jezdci zdolávali smrtící stoupání několik dní po sobě? Je třeba, aby do kopců, které obyčejný smrtelník málem nevyjede ani v autě, jezdili průměrem přes 20 km/hod.? Je třeba, aby během jednoho dne osmidenního etapáku 3x vystoupali na hory vyšší než 2 000 m n.m. (a celkově ten den vyjeli 7070 výškových metrů!)?
Valverde (na 2 roky) dojezdil, i když nebyl nikdy pozitivně testován. Není zdaleka jediný cyklista potrestaný za podezření, že V BUDOUCNU (možná) chtěl dopovat. Je to postavené na hlavu? Zcela určitě!!!
Alejandro (čti Alechandro) je tedy další obětí přístupu UCI, která se snaží udělat z cyklistiky „čistý sport“ za každou cenu.
Profisport nikdy nebude čistý…
A.Valverde – nevinný hříšník
app.: Na uvedených odkazech se můžete podívat, kolik testů se v ČR provádí, jak jsou na tom jednotlivé sporty – a také se ptát: proč má cyklistika s pár desítkami proficyklistů v roce 2009 jen o 12 testů méně než kopaná se stovkami profíků (v r.2008 jen o jeden), proč už se nemluví o dopingu v kulturistice atd.?
»»» hříšníci dle roků, přehledy testů dle roků
app2.: Tipnuli byste si, kolik najede průměrný profík na kole za rok kilometrů? Své tipy můžete připojit jako komentáře pod článkem.